Kezdőlap GYŐR Győr - Közélet

Győr felfüggesztette tagságát a Megyei Jogú Városok Szövetségében

Cikkünk frissítése óta eltelt 1 hét, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

A Megyei Jogú Városok Szövetsége (MJVSZ) szerdai közgyűlésén új vezetést választott: az elnöki tisztséget a jövőben Cser-Palkovics András, Székesfehérvár polgármestere tölti be. A döntéssel egyben lezárult Szita Károly eddigi elnöki ciklusa is, aki nem indult újra a posztért.

A 25 megyei jogú várost tömörítő szervezetben a választás politikai vitát is kiváltott. Pintér Bence, Győr független polgármestere a közösségi oldalán bejelentette: elfogadhatatlannak tartja, hogy ismét kormánypárti polgármester került az MJVSZ élére, ezért Győr felfüggeszti tagságát a szövetségben. Indoklása szerint az elmúlt években az önkormányzati szektort jelentős pénzügyi terhek érték, és úgy véli, hogy ebben a helyzetben nagyobb önmérsékletre lett volna szükség a politikai szereplők részéről. A szavazáson ennek megfelelően nemmel voksolt, és jelezte azt is, hogy Győr a jövőben inkább a Magyar Önkormányzatok Szövetségéhez csatlakozna.

Az újonnan megválasztott elnök, Cser-Palkovics András a közösségi médiában azt hangsúlyozta, hogy célja az önkormányzatok érdekeinek pártpolitikai különbségektől független képviselete, valamint a kormánnyal való konstruktív együttműködés. Szerinte az önkormányzati finanszírozási és feladatrendszer reformra szorul, és erős ország nem létezhet erős helyi közösségek nélkül. Vállalása szerint a szövetség a jövőben egységes szakmai álláspontokat fog képviselni a városok lakóinak érdekében.

A közgyűlésen az elnökség összetétele is megújult. Társelnökként továbbra is Nemény András dolgozik, míg az elnökség tagjai között szerepel Szücsné Posztovics Ilona, Papp László, Csőzik László és Balaicz Zoltán is. A felügyelőbizottság élére Szarvas Péter került.

(Fotó: Facebook/Pintér Bence)