„Ma a Motorfejlesztő Központ kiváló teljesítményét méltatjuk. A munkatársak elkötelezettsége, újító szellemiségük, a termékek és folyamatok területeket átívelő összekapcsolódása „A haladás technikájának” és vállalatunk sikerességének bizonyítékai” – mondta Thomas Faustmann, az Audi Hungaria ügyvezetésének elnöke. „Fejlesztési tevékenységünk új mérföldkőhöz érkezett. A járműfejlesztés eddigi tudásunk és a járműgyártásban kipróbált folyamataink következetes továbbvitele, mely a belénk vetett bizalom eredménye.”
A motorfejlesztés Győrben 2001-ben kezdődött meg. Meghatározó feladatai közé tartoznak a gyártáshoz kapcsolódó fejlesztési tevékenységek, mint a sorozatgyártás és az új termékek felfutásának támogatása. Emellett a terület 150 mérnöke és munkatársa intenzíven foglalkozik különböző fejlesztési projektekkel, például a súrlódási teljesítmény vizsgálatával, csavarozási és akusztikai elemzésekkel. A Motorfejlesztő Központban 13 modern vizsgálópad található, műhelyében a legkorszerűbb technológiákat alkalmazzák.
A járműfejlesztési tevékenység felépítésével két milliárd forint értékű beruházás valósul meg és 70 új mérnöki munkahely jön létre. Az új területen a következő években a gyártási szempontokat előtérbe helyező járműtesztelésre helyeződik a hangsúly, ezzel segítve az új járművek optimális gyártásba kerülését. Az új területen többek között a vevői elvárásoknak megfelelő üzemi körülmények közötti hajtáslánc-és járművizsgálatokkal, járművek tartóstesztjével, komplett járművek numerikus szimulációjával és különböző, speciális analízisekkel foglalkoznak majd.
A vállalat mostantól várja a méréstechnika, numerikus szimuláció vagy motorapplikáció terén tapasztalattal rendelkező szakképzett gépész-és járműmérnökök jelentkezését. A vállalat kiváló lehetőséget teremt tehetséges mérnököknek, hogy alkalmazzák kreativitásukat és szaktudásukat a kutatás-fejlesztés területén a technológiailag legmagasabb szintű termékek világában. Az új tevékenységek megvalósításához a legmodernebb berendezéseket és technológiákat használják, így például nagy teljesítményű számítógépes rendszereket a numerikus szimulációkhoz, valamint vizsgálópadokat az analízis-tevékenységhez.