Kezdőlap HAZÁNK Hazánk - Sport

OLIMPIA kedden: Ez sem a mi napunk volt, de a szerda arany(ak)at hozhat

Cikkünk frissítése óta eltelt 2 hónap, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

Fantasztikusan úszott Milák Kristóf, a legjobb idővel jutott a döntőbe 200 pillangón, a ma esti döntőben francia ellenfele lehet csak veszélyes rá. Németh Nándor 100 gyorsan harmadik idővel döntős, szerdán ebből bármi lehet. Nagy reményeink vannak a férfi kardcsapatban is.

Kedden cselgáncsban Özbas Szofi (női 63 kg) és Ungvári Attila (81 kg) egy-egy győzelem után egy-egy ipponos verséget szenvedett és elbúcsúzott a tatamitól.

A Pétervári-Molnár Bendegúz evezett a férfi egypár evezősök, negyeddöntőjének 3. futamában, ahol harmadik helyen zárt, így a C/D-döntőben a 13-14 helyért küzdhet majd.

Milák Kristóf 200 pillangón a legjobb idővel jutott döntőbe. Ugyanebben a versenyszámban Márton Richárd 14. helyen zárt, míg férfi 100 m gyorson Németh Nándor a harmadik idővel döntős. A női 1500 m gyorson Jackl Vivien úszott, de nem jutott döntőbe.

A női kézilabda-válogatott nem bírt Angolával (31-31).

A bokszoló Akilov Pylyp (80 kg) 4-0-ra, többségi pontozással kapott ki Olekszandr Hiznyaktól nyolcaddöntőben.

A férfi vízilabdázóink az Európa-bajnok spanyolok ellen 10-7-ra kikaptak, de ez nem fenyegeti a továbbjutásukat.

Ma délelőtt 10 órakor Póta Georgina a negyedik kiemelt koreai ellen folytatja az asztalitenisz küzdelmeket, cselgáncsban Tóth Krisztián és Gercsák Szabina is ekkor kezd, a férfi kézisek reggel 9-kor játszanak Norvégiával, ugyanebben az időpontban sportlövőink is 50 méteres puska számban versenyeznek. Várhatóan most már indul a triatlon, fő számában, 200 háton Kós Hubert döntőbe verekedheti magát. Az aranyesélyes kardcsapat ebéd után kezd, reméljük az esti döntőben is lesz szerepük. Este Milák Kristóf és Németh Nándor úszik finálét, bízunk benne, hogy nemcsak érem, hanem az első arany is meglesz.