A Négy Évszak Fesztivál tavaszi programsorozata március 15-én indul. Míg napközben még a megemlékezésé a főszerep, az esti „A költő visszatér” című rockopera már a Tavaszi Fesztivál nyitánya is.
Március 15-én nyílik meg a nagyközönség előtt a Mobilis Interaktív Kiállítás is, amely látványos bemutatókkal, kiállítási eszközökkel, lélegzetelállító kísérletekkel mutatja be a mobilitást, és mindent, ami a mozgással kapcsolatos.
A bő kéthetes fesztiválon olyan művészek lépnek fel (a teljesség igénye nélkül), mint Szörényi Levete, Rúzsa Magdi, Berecz András, a Duna Művészegyüttes, a Budapest Bár, Molnár Piroska, Vári Éva, Szacsvay László, Benedek Miklós.
A Dívavízió tagjai, Détár Enikő, Fésűs Nelly és Ladinek Judit személyesen is részt vettek a sajtótájékoztatón, és ízelítőt adtak március 28-i estjükből. Elmondták, mindhárman számos fellépés révén kötődnek Győrhöz. Fésűs Nelly egy kedves emlékét is megosztotta a jelenlévőkkel. Amikor a Hotel Mentol győri bemutatója volt, ő ebben az időben már játszott a pesti produkcióban, sőt a darabhoz készült lemezen is énekelt, az egyik számot egyedül vokálozta fel. Meghívták a győri premierre, és színházunk nézőterén abba a furcsa helyzetbe került, hogy azt a darabot nézi épp, amiben Pesten ő is játszik, ráadásul épp a saját éneklését hallja a színpadról.
Az előadások mellett érdekes kiállításokkal is találkozhatunk, köztük a Francisco de Goya –
Rézkarc ciklusok című tárlattal. A győri Városi Művészeti Múzeum időszaki kiállításán Goya két legismertebb grafikai sorozatát a Los Caprichos és La Tauromaquia mutatják be. A nevezett 120 rézkarc tulajdonosa Richarg H. Mayer német gyűjtő.
A Tavaszi Fesztivál keretein belül immár 13-ik alkalommal rendezik meg a Győri Nemzetközi Ütős Fesztivált. Csurák Erzsébet, a rendezvény főszervezője kifejtette, az idei program kiemelt sztárjai: Evelyn Glennie, Carmine & Vinny Appice, R. Szaniszlo – D. Friedman New Vibes Project, Borlai Gergő – Gary Willis Duo, Talamba Hungarian Spirit of Life. A Talamba együttes szintén ízelítőt adott a jelenlévőknek zenei repertoárjukból.
A fesztiválon megjelenik a klasszikus ütős zene, a jazz, a világzene vagy éppen a kortárs ütőhangszeres játék egy-egy darabja. A fesztivál célja az ütős muzsika népszerűsítésén túl, hogy lehetőséget kínáljon a helyi és hazai tehetségek, ütős növendékek bemutatkozására és arra, hogy egy színpadon zenélhessenek a magyar és nemzetközi élvonal sztárjaival.