Éves cikkek: 2012
Öt jelölt a soproni időközi választáson
Öt indulót vett nyilvántartásba a helyi választási bizottság az október 7-ei soproni időközi választásra. Gőbl György (Jobbik), Táp Lászlóné (Fidesz-KDNP), Uzoni Pál (Városvédők Összefogtunk Sopronért Egyesület) és Varga Gyula (MSZP) már korábban teljesítette az indulás feltételeit, míg Szakács Gyula (LMP) a nap folyamán adta le a szelvényeket, így esetében a fellebbezési határidő még nem járt le. Sopronban azért kell az urnákhoz szólítani a 12. számú egyéni választókerületben a helyieket, mert az időközben fellépett összeférhetetlenség miatt lemondott mandátumáról Rádonyi László (Fidesz-KDNP) önkormányzati képviselő. Rádonyi Lászlót május 11-én választották a Soproni Vízmű Zrt. vezérigazgatójává, ami összeférhetetlen képviselői megbízatásával.
Magyar cég építi az Audi logisztikai parkját Győrben
Az A-K Kft. nyerte az Audi logisztikai parkjának felépítésére és üzemeltetésére kiírt pályázatot. A beruházás Győrben valósul meg. Az Audi Hungaria Motor Kft. kommunikációs igazgatója, Lőre Péter tájékoztatása szerint a munkálatokat a magyar társaságnak a lehető leghamarabb meg kell kezdenie annak érdekében, hogy a létesítmény jövő nyáron elkezdhesse működését. A tendernyertes társaság egyik tulajdonosa közölte, már a jövő héten elkezdődnek az építés előkészületei.
Folytatódik az ásatás
Újraindult az ásatás a győri Dunakapu téren, pár napja szakadtak félbe a munkálatok. Perger Gyula a Xantus János Múzeum igazgatója a Kisalföldnek azt nyilatkozta, hogy addig folytatják a feltárást, amíg a várossal kötött szerződésben megállapított bruttó 80 millió forint el nem fogy
Múzeumban a Waldorf iskola
Először nyílt kiállítás a Forrás Waldorf Iskola diákjainak munkáiból a győri Xantus János Múzeumban. Az iskola célja, hogy a gyerekek visszajelzéseket kapjanak alkotásaikról, valamint a múzeumba látogatók megismerhessék a Waldorfosok mindennapjait.
Hétvégén pálinkafesztivál
Magyar hagyományok fesztiválja és Pálinkafesztivál lesz Győrben a hétvégén. A tavalyihoz képest több pálinkárium várja az odalátogatókat, a színpadon pedig különböző néptáncbemutatók váltják majd egymást.
Közel 400 közfoglalkoztatott van a Kisalföldi Erdőgazdaságnál
379 embernek ad jelenleg megélhetést megyénkben a Kisalföldi Erdőgazdaság közmunka programja. A társaság február elején egy 100 fős csoporttal indított, amit tavasszal 300 fölé emeltek. Arról, hogy aktuálisan milyen feladatokat látnak el a közfoglalkoztatottak, Iványi Ákos, a társaság szóvivője beszélt rádiónknak:
Felfüggesztette a fűtési rendszerek korszerűsítésére kiírt pályázatot az NFM
Az Új Széchenyi Terv fűtési rendszerek korszerűsítését támogató alprogramjára beérkezett összesített igények lefedik a meghirdetett támogatási keretet, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) ezért a beérkezett pályázatok feldolgozásáig, péntek délben felfüggesztette a konstrukciót - tájékoztatta a tárca az MTI-t. A felfüggesztésről szóló közlemény megjelenését követő 24 órán belül beadott pályázatokat még feldolgozzák.
Ötmilliárd forintos fejlesztés zárult le a Nyugat-magyarországi Egyetemen
Ötmilliárd forintos fejlesztés zárult le a Nyugat-magyarországi Egyetemen azzal, hogy pénteken átadták az intézmény soproni központjában a Ligneum látogatóközpontot, valamint a beruházás legnagyobb elemét, a Természeti Erőforrások Kutató Központot. Faragó Sándor rektor az eseményen azt hangsúlyozta: ahhoz, hogy az egyetem 21. századi oktatást nyújthasson, a meglévő személyi feltételek mellé modern infrastruktúrát kellett rendelni. Ezért volt szükség a mintegy négyezer négyzetméteren, 2,3 milliárd forintos költséggel kialakított kutatóközpontra, ahol az oktatás mellett alap- és alkalmazott kutatások is folyhatnak majd, kiszolgálva egyben a térség vállalkozásainak igényeit.
Jön az első hazai mérkőzés
Első mérkőzésére készül hazai pályán a Győri AUDI ETO KC kézilabda csapata. A bajnoki címvédő zöld-fehér együttes ellenfele a Kiskunhalas lesz a Magvassy Mihály sportcsarnokban.
A továbbjutás kapujában az ETO
A házigazda győri Rába ETO kiváló játékkal 6-2-re nyert az ír EID csapata ellen az UEFA Futsal Kupa selejtezőtornájának csütörtöki második fordulójában. A mieink jelenleg hibátlan mérleggel vezetik a csoportot, és csak azért nem tekinthetők még továbbjutónak, mert az ír együttes megóvta az azeri Araztól elszenvedett szerdai vereségét. A Győr szombaton az Araz ellen játssza utolsó mérkőzését, a csoportból az első két helyezett jut a 12 csapatos elitkörbe.
NEKED AJÁNLJUK
Hat vármegyében lesz szúnyogirtás ezen a héten
A héten Baranya, Békés, Csongrád-Csanád, Jász-Nagykun-Szolnok, Komárom-Esztergom és Pest vármegyében lesz biológiai lárvagyérítés.
A katasztrófavédelem közölte, hogy a szúnyogok tenyészőhelyén egy természetes baktérium által termelt...
Akár ez is tetszhetKAPCSOLÓDÓ
Vezeték nélküli, mágneses...
Ne csodálkozz, hogy látod már Győrben...





