30 évvel ezelőtt, éppen halottak napján született meg a Győri Balett, amit a társulat október 30-án egy jubileumi előadás keretében ünnepel, világhírű koreográfusok darabjaival. Kiss János az együttes vezetője, egyben a Győri Balett egyik alapítótagja mosolyogva emlékszik vissza arra a pillanatra, amikor mertek nagyot álmodni. A jubileum alkalmával többek között egy Rolling Stones zenéjére koreografált darabot mutatnak be. Kivételes helyzetben van a tánctársulat, akik a konkurens nemzetközi megmérettetésben is jelen vannak. A győri premiert követően meghódíthatják a világ más színpadait is, meghívást kaptak a New York-i Joyce Theater-be, ahol januárban mutatják be az új darabokat.
Cikkünk frissítése óta eltelt 17 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
NEKED AJÁNLJUK
12 ezer tasak ivóvizet szállított ki a honvédség
A tartós hőség miatt több településre is ivóvizet juttatott el a honvédség. A legtöbb, ötezer tasak vizet Tiszaújvárosba szállították a hétvégi rendezvények biztosítására. A kormány...






