Kezdőlap GYŐR Győr - Közélet

390 millió forintból újul meg a Sopron-Brennbergbánya közötti útszakasz

Cikkünk frissítése óta eltelt 12 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
Az Új Széchenyi Terv Regionális Operatív Programjának keretében országosan várhatóan csaknem 945 kilométernyi 4 és 5 számjegyű mellékút felújítása indulhat el 2012-ben. Ebből a Nyugat-dunántúli régióban a 2009-2010 program keretében 13,5 km, a 2011-2013 program keretében közel 33,7 kilométernyi út felújítása valósulhat majd meg európai uniós forrásból.

 

A most induló projekt a 86107 jelű Sopron-Brennbergbánya bekötőút 3,4 km-es szakaszának felújítását tartalmazza. A tervezéssel érintett útszakasz a 3 875 – 7 310 km szelvény között helyezkedik el, amely nagy része Sopron belterületén található. A jellemzően belterületi útszakasz burkolata és a kiemelt szegély elöregedett, továbbá forgalombiztonsági problémák adódtak. A burkolat marása után erősített aszfaltréteg épül, egyúttal a kiemelt szegélyt is átépítik. A biztonság javítását szolgálja az ívek kisebb korrekciója, forgalomtechnikai beavatkozások, két új buszöböl építése, parkoló és parkolósáv építése, járdakapcsolatok szabványosítása (szegélysüllyesztés, rámpa kialakítása, bordázott elemek beépítése). Felújítják az útszakaszon található két Rák-patak hidat is, cserélik a hídon lévő burkolatot és a szigetelést, új korlátot fognak építeni, amely a közlekedés biztonságosságát fogja szolgálni.

 

 

A kivitelezésre az ilyenkor kötelező közbeszerzési eljárás lefolytatása után a projektgazda Magyar Közút Nonprofit Zrt. a Közép- Nyugat ROP 2013 Konzorciummal kötött szerződést.
A felújítás során az útszakaszt korszerűsítik, kijavítják a burkolathibákat és a burkolatot megerősítik, ezzel lehetővé teszik a forgalom dinamikusabb áramlását. A jobb vízelvezetés érdekében az útburkolat szélesítésének megfelelően oldalárkokat építenek ki, a már meglévő vízelvezető árkokat kitisztítják.
A sikeres projektzárást követő 5 éven át a felújított útszakasz kiemelt figyelmet élvez mind az üzemeltető, a karbantartó, a fenntartó, mind a Nyugat-dunántúli Regionális Fejlesztési Ügynökség és az uniós források felhasználását ellenőrző szervezetek által.