A Gyirmót nyert, az ETO Akadémia kikapott

Cikkünk frissítése óta eltelt 3 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

A hetedik edzőmérkőzését az Ajka ellen játszotta az NB1 újonca. 5 alkalommal győztek és egyszer pedig döntetlent játszottak a sárga kékek az eddig lejátszott felkészülési találkozóikon. A másodosztályú alakulattal ezúttal az Alcufer Stadion melletti edzőpályán gyakoroltak.

Jó iramú első játékrész

Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, a mezőnyben tudott csak ellenfele fölé kerekedni a házigazda. Meglepetésszerűen a zöld mezes ajkaiak szerezték meg a 26. percben a vezetést. Majd nem sokkal később ( 33. perc)  egy ötletes szögletvariáció után Varga volt veszélyes a túloldalon. Erre két perc múlva szintén egy szöglet után válaszoltak is a vendégek, de a félidőre 1-0-s vendég vezetéssel mentek a csapatok.

Gyirmóti sorcsere döntött

Heffler szabadrúgásával vette kezdetét ( 47. perc ) a második játékrész. Nagyon komoly feladatot adott Horváthnak. Az 56. percig kellett várni az első hazai találatra, Zeke, egy jobboldali, mesteri beadásra kiválóan érkezett. Egalizálta is az eredményt. Bő 65 perc játékot követően pedig a csereként pályára lépő Simon András vette be a vendég kaput, szenzációs megmozdálásval megfordította a mérkőzést a Gyirmót. A mérkőzésen nem esett több gól, a vége Gyirmót – Ajka 2-1. A labdarúgó első osztály küzdelmei július 31-én startol. A másodosztály pontvadászata egy héttel később kezdődik.

Szombaton már az NB III-as ETO Akadémia is pályára lépett felkészülési mérkőzésen. Király József csapata a szintén harmadosztályú Sopron gárdájához látogatott.

Kiegyenlített küzdelem

Az első félidő nagyjából eseménytelenül zajlott, a játékrész végén azonban megszerezte a vezetést a hazai együttes. Egy beívelt szabadrúgás át szállt a védőink fölött, a hosszún érkező pedig Füleki a hálóba lőtt 1-0.

Jó pályán, rúgott gól nélkül

A második játékrészt szakadó esőben játszották a csapatok, ahol nagyrészben a mezőnyben folyt a játék, a 77. percben azonban növelni tudta előnyét a Sopron. Gáncs elé került a labda a kapunktól nyolc méterre, aki ilyen közelről nem hibázott, nagy erővel a kapuba bombázott 2-0. A mérkőzés vége felé a jobb oldalon Ignácznak sikerült több alkalommal is elfutnia, ám ezekből gólt nem sikerült szereznie az vendégcsapatnak, így maradt a 2-0-s hazai győzelem.

Király József, az ETO Akadémia vezetőedzője értékelt : – Első felkészülési mérkőzésnek mindenképp hasznos volt. Az első harminc percben mezőnyben egyenrangú ellenfelek voltunk. Az látszik, hogy az ellenfél kapuja előtt súlytalanok voltunk, amin mindenféleképp javítanunk kell. Mivel ez felnőtt futball, sok a párharc, amiből sajnos sokat el is vesztettünk, de ez később rutin megszerzésével a mi javunkra fordítható. Ami még pozitívum volt, hogy végig tudtuk tartani a ritmust az ellenfelünkkel.