Tanulással és kalandos vízitúrával folytatódott Kisbodakon a „Szigetköz Ismeretterjesztő Sorozat 2026”, ahol ezúttal a térség gazdag madárvilága került a középpontba. Ligmond János szakértő vezetésével a résztvevők először elméletben, majd a vízről szemlélve, testközelből ismerhették meg a nádasok és erdők szárnyas lakóit. A programot közös bográcsozás zárta, amely igazi közösségi élménnyé tette a napot.
A sorozat második állomása még mélyebb betekintést engedett a Szigetköz élővilágába. A vízi túra során a résztvevők különleges szemszögből figyelhették meg a természetet, miközben az evezés is kihívást jelentett.
A szervezők külön köszönetet mondtak az önkéntes segítőknek – Janinak, Mártinak, Istvánnak és Krisztiánnak –, akik nélkül a program nem valósulhatott volna meg. Bár a pályázati támogatás még elbírálás alatt áll, a folytatás már biztos: a következő alkalom májusban érkezik.






