Cikkünk frissítése óta eltelt 3 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

16 éremmel zárták a magyarok a paralimpiát

Helyi idő szerint vasárnap este kialudt a láng Tokióban, ezzel véget ért a XVI. paralimpia, a mozgássérült, látássérült és enyhe értelmi sérült sportolók legnagyobb sporteseménye. Szabó László, a Magyar Paralimpiai Bizottság (MPB) elnöke úgy véli, minden versenyző minden versenyszámában mindent kihozott magából a japán fővárosban és a magyar paralimpiai sport aranycsapatának nevezte a tokióit.

Ekler Luca – aranyérmes atléta vihette a zászlót a záró ceremónián

"Nem veszélytelen dolog egy sportvezetőnek számokat mondani, de én vállaltam ezt a kockázatot, mert bíztam a sportolókban, és tudtam, hogy mi van bennük. Három számot mondtam, azt, hogy 15 plusz éremnek kell lennie, tehát legalább 15 éremnek, és tizenhat érmünk lett. Azt mondtam, hogy három-öt aranyéremnek kell lennie, hét lett, és azt mondtam, hogy legalább hat sportágban kell érmet szerezni, pontosan hatban szereztünk. Úgyhogy bátran és büszkeséggel nézek szembe ezekkel a számokkal”

összegezte Szabó László.

18.hely az éremtáblázaton

A múlt kedden kezdődött viadalon, melyen a menekültek csapatával együtt 163 küldöttség rekordnak számító 4403 – 2550 férfi és 1853 női – sportolója versenyzett 22 sportágban, 38 magyar vett részt. A piros-fehér-zöld küldöttség hét aranyat, öt ezüstöt és négy bronzot szerzett, amivel 18. lett az éremtáblázaton. A magyar zászlót a távolugrásban világcsúccsal aranyérmes Ekler Luca hozta be.