Az értékmentés és az értékteremtés szándékával tervezi megvásárolni a Széchenyi István Egyetem a mosonmagyaróvári postapalotát, új funkcióval gazdagítva az emblematikus épületet – tájékoztatott oldalán a sze.hu. Igény esetén a földszinti részt az önkormányzat rendelkezésére bocsátja, újranyithatnák a postát.
A győri Széchenyi-egyetem kezdeményezte az évek óta üresen álló, mosonmagyaróvári postapalota megvételét, úgy, hogy a földszintet az önkormányzat rendelkezésére bocsátja. Erre az elhatározásra a város és a térség érdekeit szem előtt tartva jutott, célja az értékmentés és az értékteremtés volt – derül ki az egyetem legfrissebb közleményéből.
„Egyetemünk azért kereste meg a Magyar Postát vételi szándékával, mert kötelességének érzi, hogy hozzájáruljon Mosonmagyaróvár épített örökségének megőrzéséhez, miközben új lehetőségekkel is gazdagítja a várost. A több mint százéves, historizáló stílusú postapalota méltatlan állapotban van, szeretnénk, ha újra a település egyik büszkesége lehetne – közösségi, tudományos és akár városi funkciókat betöltve” – fogalmazott dr. Tóth Tamás, az Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kar dékánja, hozzátéve: az egyetem és a kar vezetése a közös fejlődés érdekében régóta rendszeresen egyeztet és szorosan együttműködik a város vezetésével – közölte a sze.hu.
Az intézmény az ingatlan földszintjét – igény esetén – szívesen a városháza rendelkezésére bocsátaná, ahol az önkormányzat akár újranyithatná a 2022-ben bezárt postahivatalt, vagy más, a helyi lakosok számára fontos szolgáltatást nyújthatna. Az emeleti szinteken az egyetem elképzelései szerint például professzori lakásokat lehetne kialakítani.
Az egyetem háttérként kifejtette: ez a vásárlás szervesen illeszkedik az elmúlt tíz év fejlődési folyamatába, amely 2015-ben az egyetem és a kar közös integrációjának előkészítésével és egy évvel későbbi megvalósulásával kezdődött. „A kar azóta jelentős fejlődésen ment keresztül: az oktatók-kutatók létszáma harmadával nőtt, a kutatóké pedig több mint ötszörösére emelkedett, megközelítve a 150 főt. Az egyetemi docensek száma 14-gyel, a kutatóprofesszoroké öttel, a tudományos főmunkatársaké néggyel, a tanszéki mérnököké, kutatómérnököké, fejlesztőmérnököké pedig 14-gyel bővült 2016 óta.”
A kar pedig egyre népszerűbb, az első helyes jelentkezők száma csaknem megduplázódott, míg a felvetteké évről évre csúcsokat dönt. Mára a hallgatói létszám 25 százalékkal magasabb, mint kilenc esztendővel ezelőtt, meghaladva az ezret.
A további részletek itt olvasható.