Kezdőlap GYŐR Győr - Sport

Európa-bajnok a győri úszó!

Cikkünk frissítése óta eltelt 3 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

Szabó Szebasztián megnyerte az 50 méteres pillangóúszás döntőjét a budapesti Európa-bajnokságon. A Győri Úszó SE klasszisa a hatos pályán indulva a távnál megszokott izgalmas és szoros befutó mellett 1 századmásodperccel előzte meg a világcsúcstartó ukrán Govorovot, de orosz és lengyel riválisa is egy tizeden belül volt. A győztes idő ezőúttal kerek 23 mp volt. Gratulálunk!!!!!

A nem látta a finálét, itt meg tudja nézni:

Ez egyébként Szabó első "nagymedencés" érme magyar színekben (a szerb származásű versenyző 2019-től tagja a magyar válogatottnak), amelyet kiváló benyúlásának, és a mezőny második legjobb rajtjának köszönhetett. A friss kontinensbajnok az M4Sportnak nyiltakozott a futam után, ebből kitűnt, hogy bár az idejével nem volt elégedett, de a helyezése miatt nagyon boldog, az elmúlt években többször is századok választották csak el a dobogós helyezésektől a világversenyeken, most viszont ebből remekül jött ki.