Május 25-ig továbbra is biztosítják a fűtési szolgáltatást azokban a lakóépületekben és intézményekben, amelyekben ezt már kérték, illetve kérni fogják.
A fűtés egyedi indítását a lakóközösségek közös képviselőjének írásban kell kezdeményeznie a szolgaltatasiuzem@gyorszol.hu e-mail címre megküldött levélben. A fűtésre akkor kerül sor, ha a hőközpontról vagy a hőközponton belül külön fűtési hőcserélő blokkról ellátott felhasználók – azaz a távhővel ellátott épület tulajdonosi közössége (társasház, lakásszövetkezet) – ezt kéri, és egyúttal ehhez megvannak a szükséges műszaki feltételek.
Fontos tudnivalók:
- A fűtés egyedi indítását a lakóközösségeknek kell jelezniük a közös képviselőnek! A fűtés indítását a közös képviselőnek kell írásban kezdeményeznie a szolgáltatónál!
- Ha az adott társasházat kiszolgáló hőközponthoz csak egy épület tartozik, akkor a szolgáltató egyetlen közös képviselő írásban beküldött kérésre is elindítja a szolgáltatást. A szolgáltató nem vizsgálja, a kérést mennyien támogatták a lakók közül, ez a lakóközösség és a közös képviselő ügye.
- Abban az esetben, ha egy hőközpontról több társasházat is ellát a szolgáltató, akkor az ellátott lakóközösségek (nem az egyes lakók!) többségének kell kérnie a fűtési szolgáltatás indítását. Vagyis a szolgáltatási szerződés szerint az egyes közösségek legalább 70 százalékának kell kérnie a fűtés indítását.
Egy példa: 1 darab hőközpont 10 darab társasházat lát el távhővel. A 10 darab társasháznak 10 közös képviselője van. A távfűtés akkor indul el, ha a 10 közös képviselőből 7 közös képviselő írásban kéri azt. Tehát nem az lakók hetven százalékáról van szó, hanem az ellátott épületek arányáról!
A fűtési szolgáltatás költségét azokra a napokra is ki kell fizetniük a fogyasztóknak, amikor az általános távfűtési szolgáltatás leállítását követően egyedileg kérték a távfűtési szolgáltatás biztosítását.
(Forrás, fotó: Győr-Szol Zrt.)