Több hónap után először október utolsó hetében emelkedett 30 százalékra azoknak az aránya, akik a koronavírus-járvány ellen szigorúbb intézkedéseket várnak el – közölte a Nézőpont Intézet.
Reprezentatív közvélemény-kutatásukat ismertetve emlékeztettek arra, hogy a Nézőpont Intézet a koronavírus-járvány kitörése óta vizsgálja, a magyar felnőttek elegendőnek tartják-e a kormányzati intézkedések szigorúságát. A harmadik hullám lecsengése után, nyáron és kora ősszel tízből hatan éppen megfelelőnek találták a szabályok szigorúságát – hangsúlyozták.
Október utolsó hetében azonban, bár a szigorúság aktuális mértékével egyetértők aránya nem csökkent a hibahatárt meghaladó mértékben (58 százalék), a több kikényszerített fegyelmet akarók aránya 25-ről 30 százalékra nőtt, és az aktuális intézkedéseket túl szigorúnak tartók aránya is 8 százalékra csökkent. Azaz tízből hárman követelték már a koronavírus elleni intézkedések szigorítását, amelyet a kormány éppen a Nézőpont Intézet adatfelvételének csütörtök délelőtti lezárulta után jelentett be.
Közölték: az október utolsó hetében készült kutatás azt is megmutatta, hogy az intézkedések szigorítását elsősorban a kormánykritikusok kívánták. Közülük tízből hatan (61 százalék) szigorításpártiak voltak és csak ketten (19 százalék) mondták azt, hogy az aktuális szabályok megfelelőek. Ezzel szemben a kormánypárti része a társadalomnak háromnegyed részt (76 százalék) elégedett volt az intézkedések szigorával, és csak hatoduk (17 százalék) kívánta a nagyobb fegyelem elrendelését.