Győrbe került a triatlon országos bajnoki cím

Cikkünk frissítése óta eltelt 3 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

Aranyéremmel tért haza a keszthelyi középtávú triatlon magyar bajnokságról Weinhardt Anna, a Győri Triatlon SE versenyzője és elnöke. Ezen a versenyen a sportolóknak egy fél Iron Mant, vagyis 1,9 km úszást, 90 km kerékpározást illetve 21 km futást kellett teljesíteniük. Összesen egyébként huszonhárom győri versenyző állt rajthoz nem csak középtávon, hanem sprintben is.

Magyar bajnoki címe mellett Weinhardt Anna csapatban is dobogóra állhatott Erdős Judittal és Brucker Amandával hármassal a dobogó második helyéig jutottak.

A szenior kategóriában is örülhettünk győri sikereknek, hiszen Józsa Erika egyéniben és Árus-Kovács Zuzsanna valamint Molnár Tímea oldalán is a bronzérmet szerezte meg.

Krüger Zsanett sprint távon (750m úszás, 20km kerékpár, 5km futás) remekelt, korcsoportjában a második helyen végzett.

A Győri TSE egyébként a Covid alatt is mindent megtett, hogy biztosítsa a felkészülést tagjainak a versenyekre. A rendszeres úszás biztosítása mellett, közös terepfutások segítették a felkészülést. A versenyzezon májusban kezdődött, azóta nem telt el úgy hétvége, hogy utánpótlás és felnőtt győri versenyzők ne álljanak rajthoz, sőt, kivétel nélkül minden versenyről éremmel tért haza a GYTSE.

Július 11-én Triatlonos nyílt napot rendezünk a Kultúr strandon, ahova szeretettel várják az érdeklődő gyerekeket és felnőtteket.