Eddigi információink szerint két fővárosi kerületben és Győrben lesz csak kötelező az oltás felvétele az önkormányzati dolgozóknak, a többi város – legyen ott akár kormánypárti, akár ellenzéki vezetés – nem tervez ilyet. Szekszárdoni szerkesztőségünknek nyilatkozott a város jegyzője, dr. Gábor Ferenc, hogy miért ezt a döntést hozta Ács Rezső, a település Fideszes polgármestere.
"A hivatalban, az ügyfélszolgálaton és az intézményekben magas az átoltottság. Megnéztük, hogy milyen előnyökkel és hátrányokkal járna egy ilyen intézkedés bevezetése és kértünk egy iránymutatást a Megyei Jogú Városok Szövetségétől. Emlékezetem szerint csak Győrben és a főváros egyes kerületében döntött úgy a polgármester, hogy kötelezi a dolgozókat az oltás felvételére. Úgy látjuk, hogy a védőoltás kötelezővé tétele nem hozna javulást az önkormányzat intézményeinél, mert magas az átoltottság. Nyilván ha lesz új információ, akkor ezt felül lehet vizsgálni és lehet új döntést hozni. A munkáltatónak azt is mérlegelni kell, hogy ha ezt a döntést meghozza, lenne-e olyan munkavállaló aki megszüneti a jogviszonyát, hiszen az ő pótlásáról és a feladat elvégzéséről is gondoskodni kell."
Pár hete Dr. Dézsi Csaba András polgármester a Győrplusz Rádióban úgy fogalmazott:
“Hiteltelen lennék, ha orvosként nem hoztam volna meg ezt a döntést. Eltelt egy év és világosan látszik, hogy sokkal kisebb a rizikója annak, ha valaki megkapja a védőoltást, mintha nem adatja be.”
Győrben és a két fővárosi kerületben az is azonos, hogy a fertőzéssel megszerzett védettség és az azt követően megkapott védettségi igazolvány ugyanúgy nem elegendő a munkahely megtartására az önkormányzati intézményeknél sem, ahogy a tanárok, rendőrök, katonák és egyéb, a kormány által meghatározott szakmáknál sem. A jogszanbály ugyanis kizárólag az oltás utáni védettséget ismeri el, így szélsőséges esetben aki meg akarja tartani az állását, és akár a napokban kapta el a fertőzést, annak szinte azonnal be is kell oltatnia magát. Korábban egyébként a legtöbb, a témában nyilatkozó orvos azt mondta: az a jó, ha a vírusból kigyógyult beteg kb. pár hónapot vár az oltásra.