Kezdőlap GYŐR Győr - Közélet

Holnap kezdődnek a fröccsnapok – mutatjuk a programokat!

A Győri Rotary Fröccsnapok hagyományosan a Jedlik Ányos-szobor koszorúzásával veszi kezdetét, ezzel tisztelegve a szódavíz magyar feltalálója, Jedlik Ányos előtt. A megemlékezést követően pénteken 18 órakor a Dunakapu téri nagyszínpadon hivatalosan is megnyitják a rendezvényt, ahol a városi vezetők és a Rotary Klubok képviselői köszöntik a közönséget.

A programsorozatban idén is részt vesz 15 Rotary Klub, akik saját standjaikon különleges fröccsökkel várják a látogatókat. A teljes bevételt jótékonysági célokra ajánlják fel, így minden pohár fröccs segít is a rászorulókon. 

A Győri Rotary Klub a Kazinczy „Szép Magyar Beszéd” verseny támogatására fordítja a befolyt összeget.

Állandó programként a faházakban jótékonysági fröccskínálás és zsíros kenyér várja az érdeklődőket pénteken 17 órától egészen éjfélig, szombaton pedig 16 órától éjfélig. Emellett Harley-Davidson motorkiállítás lesz szombaton 17 órától 23 óráig. Lesz továbbá kezes-lábas felnőttjátszóház, valamint karikaturista szombaton 17 órától 21 óráig.

A részletes programokat mutatjuk:

Július 18. péntek
17:00 Ünnepi felvonulás
Gyülekező a Rába Hotelnél, majd a Baross út – Kazinczy utca – Széchenyi tér útvonalon haladva érkezés a Dunakapu térre, a felvonulást kíséri a Nyúli Dalárda
17:30 Koszorúzás Jedlik Ányos szobránál
Az ünneplők virágfüzérrel díszítik fel Jedlik Ányos szobrát
18:00 A Győri Rotary Fröccsnapok ünnepélyes megnyitója
18:10 Frends Big Band Vendég: Szűcs Gabi
19:45 Aktuális egyenleg
21:00 Guca Partyzans Brass Band
22:20 DuoCorde Gitárduó

Július 19. szombat
16:00 Szabó Ádám
17:30 Los Orangutanes
19:30 Duo don Pedro’z
21:00 Marót Viki & Nova Kultúr Zenekar

Fotó: prorgramturizmus.hu