Cikkünk frissítése óta eltelt 3 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
A budai hegyekben barangolva szinte néhány lépésenként bukkanhatunk gyönyörű helyekre, a szép kilátópontok, illetve építmények közt, az erdőben barangolva azonban akár geoládákat is kereshetünk.

Az ezredfordulón született hobbi, a geocaching célja, hogy az emberek a kezükben egy GPS-eszközzel megtalálják az elrejtett dobozokat, bennük egy jelszóval, illetve egy naplófüzettel, ahol magát a felfedezés tényét lehet rögzíteni.
Egy ilyen ládát keresett néhány nappal ezelőtt a nyolcéves Kartal az Oroszlános-szikla közelében, aki
ehelyett egy hatvanegy éve lezárt tintásüvegre bukkant – derül ki egy, az Óbuda régi fotókon nevű Facebook-csoportban.
A tinta egy részét még mindig őrző tárolóban egy papír is lapult, rajta két fiú, Szabó József és Fodor Lajos ma is jól olvasható üzenetével:

KINSC
Én, Szabó József és Fodor Lajos
Fogadom, hogy minden erőmet arra használom fel, hogy utódaink számára knicste biztosítsunk. Ezen levél találja utódainkat egészségben és boldogságban. Esküszünk az élő istenre édesanyánk szívére, saját boldogulásainkra, hogy ezt a titkot csak utódainknak szabad megtuni. Ez a titok csak a családban maradhat meg.
SzJ
FL
Bp 1961. II. 2.


A két fiú azóta már a hetvenes évei elején járhat, és talán népes családjuk is van, akiknek talán a nagy titkot is átadták. Jó lenne, ha a Facebook segítségével fény derülne a kilétükre!