A 82. Velencei Nemzetközi Filmfesztiválon Nemes Jeles László Árva, valamint Enyedi Ildikó Csendes barát című filmje is esélyes az Arany Oroszlán-díjra.
A fesztivált idén augusztus 27. és szeptember 6. között rendezik meg, és az, hogy két magyar film egyszerre indul a fődíjért, évtizedek óta nem látott siker. A legutóbbi hasonló eset több mint 50 éve történt meg. A magyar filmes szakma ezt mérföldkőként értékeli.
A Nemes Jeles által rendezett Árva az 1956-os forradalom utáni Budapest világát mutatja be egy gyermek szemszögéből. A film magyar, brit, francia és német koprodukcióban készült. Enyedi Ildikó új munkája, a Csendes barát szintén nemzetközi összefogással született: német–francia–magyar koprodukció, főszerepben a világhírű Tony Leunggal. A történet három különböző korszakban játszódik, és egy botanikus kert történetén keresztül reflektál az ember és természet kapcsolatára.