A szóban forgó termék piacát elsősorban az amerikai és a kínai kereslet megugrása mozgatta. Ennek köszönhetően pedig 22,3 milliárd frank értékben exportáltak svájci órákat.
A Svájci Óraipari Szövetség adatai szerint ez az összeg 31,2 százalékkal magasabb, mint 2020-ban volt, a 2021-es értéket pedig 2,7 százalékkal szárnyalta túl, és ha ez még nem lenne elég, az eddigi rekordtartó 2014-es esztendőt 0,2 százalékkal múlta felül.
Csak karórából 21,3 milliárd frank volt az export értéke, ami 3,5 százalékos növekedés 2019-hez képest. De azért még az órák esetében sem minden arany, ami fénylik, hiszen volt némi visszaesés is. Ennek 95 százalékát az 500 frank alatti időmérő szerkezetek okozták, exportbevételük több mint a negyedével csökkent. Az 500 és 3 ezer frank közötti darabok kelendőbbnek bizonyultak, hiszen ebben a kategóriában mindössze 3,5 százalék volt a mínusz. Ezek után talán már nem meglepő, hogy a legnagyobb kereslet a 3 ezer franknál drágább példányok iránt volt, ami csaknem 10 százalékkal dobta meg a bevételeket.
S hogy hol költötték a legtöbb pénzt a státuszszimbólumnak számító svájci órákra? Nos az Egyesült Államok viszi a prímet, ráadásul az ide irányuló export értéke 27,8 százalékkal nőtt. Nem kell szégyenkeznie Kínának a maga második helyével már csak ezért sem, mert az export-érték esetükben 48,8 százalékkal emelkedett, Európa felé azonban 3,4 százalékos mínuszt kell elkönyvelni „szegény” svájci óragyártóknak.