Kezdőlap GYŐR Győr - Sport

Kósa Roland közleményt adott ki a DAC körüli vitáról

"A DAC pálya tulajdonjogát 2019-ben a Magyar Állam átadta Győr városának. Ezzel egyidőben a pálya működtetését a közgyűlés a DAC Utánpótlás FC Kft.-re bízta. A 2024-ben a leköszönő közgyűlés ezzel szemben a pálya működtetését DAC Sport Egyesületnek adta át 2025. 07. 01-i határidővel" – írja Győr alpolgármestere a közleményében.

 "A városvezetés célja, hogy a működtetőváltással a 270 gyerek sportolási lehetősége megmaradjon (ez a DAC UP feladata), illetve a felnőttek vármegyei első osztályú bajnoki szereplése is megvalósuljon (ez a DAC SE célja). Ezért tárgyalóasztalhoz hívta a két felet.

Sajnos a feleknek nem sikerült megállapodásra jutniuk, így javasoltam, hogy a megállapodás határidejét 2026. 06.15-re módosítsuk, amelyet a 2025. júniusi közgyűlés el is fogadott azzal a kitétellel, amennyiben az osztott működtetésről időközben használati megállapodás születik a felek között, az ingatlan határozatlan időre osztott működtetésbe kerül. A határidő lejártával a DAC SE működtetésébe kerül a pálya.

A városvezetés ettől a ponttól a működtetésben érdekelt felekre bízta, hogy sikeresen állapodjanak meg az osztott működtetés feltételeiről.

Mindezek ismeretében visszautasítom, hogy bármelyik fél érdekét is képviselném. Mindent megteszek azért, hogy a város életét meghatározó két fontos ügy, egyrészről a 270 gyerek sportolási lehetősége, az utánpótlás nevelő munkáért járó állami támogatás ne vesszen el, másrészről a DAC patinás felnőtt csapata ismét méltóképpen szerepeljen a magyar a futballéletben."

(Fotó: Facebook/DAC)