A Grammy-díj "Legjobb új előadó" kategóriája gyakran szolgál előrejelzésként a művészek jövőbeli sikereire vonatkozóan. Azonban nem minden díjazott éri el a várt magasságokat, míg néhány jelölt, aki nem nyert, később ikonikus karriert fut be.?
Sikeres Grammy-nyertesek:
The Beatles (1965): A brit zenekar 1965-ben nyerte el a "Legjobb új előadó" díjat, és azóta is a zeneipar egyik legnagyobb hatású együttese maradt. Több mint 20 No.1 slágerük volt, és tagjaik egyéni karrierje is jelentős sikereket hozott. ?
Adele (2009): A brit énekesnő 2009-ben kapta meg a díjat, és azóta is folyamatosan uralja a slágerlistákat, többek között az "Hello" és a "Rolling in the Deep" című dalokkal. ?
Amy Winehouse (2008): 2008-ban nyerte el a díjat, és bár élete tragikusan rövid volt, zenéje és stílusa maradandó hatást gyakorolt a zeneiparra. ?
Kevésbé sikeres nyertesek:
Starland Vocal Band (1977): Az együttes az "Afternoon Delight" című slágerrel nyerte el a díjat, de később nem tudtak hasonló sikereket elérni. Az egyik tag szerint a díj "halálcsók" volt számukra. ?
Fun. (2013): A "We Are Young" című dalukkal robbantak be, és elnyerték a díjat, de 2015-ben határozatlan időre szüneteltették tevékenységüket, és azóta sem tértek vissza. ?
Jelöltek, akik csak később lettek igazán híresek:
Drake és Justin Bieber (2011): Mindketten jelöltek voltak, de nem nyertek. Azóta azonban mindkét előadó világszerte ismertté vált, számos slágerrel és díjjal a hátuk mögött. ?
Taylor Swift (2008): Jelölt volt, de nem nyert. Azóta azonban a popzene egyik legnagyobb sztárjává vált, számos Grammy-díjjal és rekorddal. ?
Tehát a "Legjobb új előadó" Grammy-díj elnyerése nem mindig garantálja a hosszú távú sikert, és néha azok az előadók, akik nem nyernek, később még nagyobb karriert futnak be. A zeneipar kiszámíthatatlansága és a közönség ízlésének változása mind hozzájárulnak ahhoz, hogy ki válik valóban maradandó művésszé.