A K&H női kézilabda liga 13. fordulójában a NEKA otthonában lép pályára a Győri Audi ETO KC pénteken, 17 órától. A sűrű januári program után ezúttal ismét nagyobb hangsúly kerül a fiatalok szerepeltetésére, akik az élvonalban bizonyíthatnak, miközben zöld-fehérek a bajnokságban is folytatnák eredményes szereplésüket.
A fiatalok szerepeltetését is szem előtt tartva ezúttal is sokkal nagyobb szerep hárul majd akadémistáinkra, akik ismét bizonyíthatnak az élvonalban, és értékes tapasztalattal gazdagodhatnak.
„Nagyon intenzív januáron vagyunk túl, rengeteg kemény és nehéz mérkőzéssel, most pedig egy kicsit jobban tudunk a hazai bajnokságra fókuszálni a NEKA és a Szombathely ellen. Természetesen ismét szeretnénk lehetőséget adni a fiatal növendékeinknek, hogy együtt játszhassanak a tapasztaltabb játékosainkkal, és igyekszünk új taktikai elemeket begyakorolni a folytatásra” – mondta a találkozó előtt Per Johansson vezetőedző.
A fiatal magyar tehetségekkel dolgozó balatonboglári együttes eddig mindössze két győzelemmel, épphogy csak a vonal felett áll a tabellán – 2025. október 11-én nyert utoljára a DKKA ellen, azóta a Szombathely és a Kisvárda együttesét sikerült megszorongatnia, de hét forduló óta így sem sikerült pontot szereznie.
„Rutinos és fiatal játékosok egyaránt szerepelnek a NEKÁ-nál, ennek ellenére szerintem összeszokott csapat, amelynek keretét tehetséges kézilabdázók alkotják – fogalmazott akadémista balszélsőnk, Zákányi Janka. – Örülök, hogy megint a keretbe kerültünk, és pályára léphetünk a felnőttekkel. Személy szerint futós, pörgős meccsre számítok. Remélem, a védekezésünk is megfelelően erős lesz, és így jó mérkőzéssel zárjuk a hetet és a januárt.”
A 17 órákor kezdődő összecsapást Fekete Tamás és Hajdu Tamás vezetik, az M4 Sport kézi YouTube-csatornája élőben közvetíti. (Forrás: Audi ETO KC)






