Óriási sikerek előtt áll ismételten a magyar autóipar, hiszen a legnagyobb német járműgyártók továbbra is bíznak Magyarországban, márpedig ha azipar növekszik, akkor hazánk gazdasága is növekszik – közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter Münchenben.
A minisztérium közleménye szerint a tárcavezető az IAA nemzetközi mobilitási szakkiállításon tárgyalásai után arról számolt be, hogy a magyar autóipar ismételten hatalmas sikereket ért el, hiszen a legnagyobb német járműgyártók továbbra is bíznak Magyarországban, és ezért úgy döntöttek, hogy hazánkba helyezik az új, elektromos meghajtásra épülő korszak legfontosabb termelési folyamatait.
"Győrött az Audi az esztendő végére az autógyártás terén termelési rekordot fog dönteni, el kell kezdeni az újgenerációs elektromos motorok gyártását a jövő tavasszal, és nagyon komoly, másfél milliárd forintos képzési program indításának érdekében, hogy az összes magyarországi Audi-dolgozó meg tud felelni az új autóipari korszak technológiai követelményeinek" – tudatta.
"Kiváló kilátásaink vannak, a német autóipari vállalatok abszolút bizalmat helyeztek Magyarországba, ezt a bizalmat Magyarország, a magyar emberek megszolgálták, és ez újabb beruházásokkal, újabb fejlesztésekkel jár Győrött, Kecskeméten és Debrecenben" – összegzett.
A miniszter többek között Gerd Walkerrel, az Audi AG igazgatótanácsi tagjával, Milan Nedeljkoviccsal, a BMW AG igazgatótanácsi tagjával, Jörg Burzerrel, a Mercedes-Benz Csoport AG igazgatótanácsának tagjával és Robin Zenggel, a CATL alapítójával és elnökével tárgyalt megbeszélést.
(Fotó: Facebook/Szijjártó Péter)