Kezdőlap NYUGAT Nyugat - Közélet

A biztonságról az oviban is

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Cikkünk frissítése óta eltelt 11 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

2015-ben elsőként a tatabányai Turul óvodába látogattak el a Komárom-Esztergom Megyei Rendőr-főkapitányság munkatársai szerdán délelőtt a már évek óta nagy sikerrel futó Picurka mese programjukkal, melyet ebben az évben a Nemzeti Bűnmegelőzési Tanács is támogat. Székely Zoltán r. alezredes bábjáték segítségével magyarázta el a kicsiknek, mi a biztonságos és mi nem.

 

A főkapitányság baleset-megelőzési szolgálati gépjárművel érkezett az óvodába, melybe a gyermekek is bele ülhettek. Buóczné Miklán Erzsébet r. őrnagy a biztonságos közlekedés szabályaira tanította az óvodásokat az Országos Baleset-megelőzési Bizottság által kapott játékokkal. A rendőrök ajándékokat adtak a kicsiknek. A közlekedésüket biztonságosabbá tevő láthatósági eszközöket és kifestőt kapott minden kisgyermek.