Kezdőlap GYŐR Győr - Közélet

A digitális felkészültség a foglalkoztatás bővítés, a versenyképesség motorja

Cikkünk frissítése óta eltelt 15 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

A rendezvénysorozat szervesen kapcsolódik az Európai Bizottság Vállalkozáspolitikai és Ipari Főigazgatósága által indított európai méretű kampányhoz, mely az Unió tagállamaiban zajlik a nemzeti partnerek együttműködésével. Az izgalmas kampány a döntéshozók, a kis- és középvállalkozások, a diákok, valamint informatikai szakemberek figyelmét hívja fel azokra a lehetőségekre, melyeket az infokommunikációs technológiák révén kialakított tudásfejlesztés és az ezáltal elérhető gazdasági, munka-és karrierlehetőségek kínálnak. A figyelemfelkeltő kampány csúcspontja az „Európai e-készségek Hét” lesz 2010. március 1-5. között.

 

2010 januárja és márciusa közt az e-készségek ügye újabb lendületet kap. Példaértékű iparági szintű összefogás valósult meg annak érdekében, hogy a magyarországi eseménysorozat hazai döntéshozók, munkavállalók, diákok, vállalkozók, IT-szakemberek tíz-és százezreihez vigye el az önfejlesztés, a tudásbővítés üzenetét és lehetőségét.

 

A rendezvénysorozat a január 21-i budapesti döntéshozói tanácskozással rajtolt. A nyitó eseményt egy 4 helyszínből álló regionális rendezvénysorozat követ, melynek első  állomása az európai kulturális főváros, Pécs volt. Ezt követően február folyamán Debrecenben, Győrött és Szegeden lesznek további rendezvények. A regionális eseménysorozat szervezésébe aktívan kapcsolódnak be az  IVSZ és a MEFIT régiós partnerei: a helyi iparkamarák, az Enterprise Europe Network (EEN), a Junior Achievement Magyarország (JAM) valamint a Tudományos, Hasznos, Emberi (THE) program szervezői.  Alapozva  a Kamarák és az EEN a vállalkozásfejlesztés, a K+F, a technológia- és innováció terén meglévő tudásbázisára és kiváló lokális kapcsolataira, a közreműködésükkel közösen szervezett rendezvénysorozat  egyaránt célozza meg a döntéshozókat, az IT-szakembereket, a kis-és középvállalkozókat valamint a diákokat, fiatalokat.

 

Magyarország lehet az első olyan tagállam, ahol társadalmi szerződést fogadnak el a XXI. századi tudás támogatásáról.