Gyásznapot tartanak Mosonmagyaróváron minden évben októbert 26-án. 1956-ban ugyanis ezen a napon lőttek a katonák a békésen felvonuló emberek közé. Legalább százan meghaltak, több mint kétszázan megsebesültek. A rendszerváltás után a helyi önkormányzat első döntése az volt, hogy október 26-át gyásznappá nyilvánítja. Azóta lehet csak méltóképpen megemlékezni a forradalom áldozatairól.
Cikkünk frissítése óta eltelt 12 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
NEKED AJÁNLJUK
Éjszakai is öntözik a köztéri virágokat
Napközben az egynyári virágokat, kis facsemetéket, éjszaka a virágládákat virágoszlopokat öntözi a Győr-Szol. A hőség próbára teszi a virágok tűrőképességét. Próbára teszi a szokatlanul meleg...






