Egy embercsempészt és négy határsértőt fogtak el csütörtökön (nov.15.) a mosonmagyaróvári határrendészek. Először este az M1-es autópálya hegyeshalmi átkelőjénél tartottak migrációs ellenőrzést, a kilépő oldalon állítottak meg egy a taxit, amit egy 50 éves osztrák férfi vezetett. A mellette utazó 28 éves afgán állampolgáron kívül még három fiatalkorú volt a kocsiban, akik a férfi honfitársának vallották magukat. A fiatal migránsok jogszerű magyarországi tartózkodásukat nem tudták igazolni, ezért velük szemben tiltott határátlépés kísérlete, járműben utazó afgán férfival szemben pedig embercsempészés gyanúja miatt indult büntetőeljárás. Egy 15 éves fiút is elfogtak a Budapest és Bécs között közlekedp Railjet járaton. A magát afgán állampolgárságúnak valló tinédzser sem személyazonosságát, sem jogszerű magyarországi tartózkodását nem tudta igazolni. Tiltott határátlépés kísérlete miatt indítottak ellene eljárást, és a győri gyermekotthonban helyezték el.
Cikkünk frissítése óta eltelt 14 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
NEKED AJÁNLJUK
Az Egri Főegyházmegye szerint alaptalanok a miskolci papot érintő vádak
Lezárult az Egri Főegyházmegye előzetes vizsgálata a Miskolcon megjelent névtelen plakátok ügyében. A közlemény szerint a korábban a főegyházmegye területén szolgáló pap ellen megfogalmazott,...






