Ámokfutó játékvezetõk Ikrényben

Cikkünk frissítése óta eltelt 15 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

A játékvezetõk ámokfutása az elsõ félidõben kezdõdött, amikor a saját térfelén kezezõ Drótot piros lappal kiállították. Mindez a 8. percben történt. Az emberelõnyt a Fortuna azonnal góllal bûntette ( Balogh 0:1) A félidõ hátralévõ részében kiegyenlített játék folyt, a Fortuna arra várt, hogy a hazaiak hibáznak, de a kontráikat elpuskázták, akárcsak az Arrabona saját helyzeteit. Érdekesség, hogy a hazaiak 12 percen át játszottak 5 szabálytalansággal, de a Fortuna is összegyûjtötte a félidõ végére az 5-öt, a hatodikat viszont a játékvezetõk jóindulatának köszönhetõen kétszer is megúszták.

A második félidõben hamar góllal nyitott az Arrabona (Gölesz 1:1), a lendület azonban egy ellentámadásnál megtört: a játékvezetõk dupla szabálytalanságot jeleztek, amit Kertész Balázs tett szóvá. Õ is pirosat kapott. A koreográfia nem változott, az emberelõnyt góllal büntette a Dupont. (Tubecz 1:2) 10 perccel a vége elõtt a Fortunából Bódogot szórták ki 2. sárgája miatt, az emberelõnyt ugyan elpuskázta a Duna Takarék, de két kulcsembere nélkül létszámegyenlõségnél sikerült egyenlítenie egy szerencsés szabadrúgás kombinációból (Peczár 2:2). Czetti harcossága 3 perccel a vége elõtt a vezetést is jelentette a hazaiak számára (Czetti 3:2) Ezt követõen kimaradt 3 db 10 méteres, Stemmer buktatása miatt elõbb kiállított a játékvezetõ egy vendégjátékost, majd döntését visszavonta, és ahogy lenni szokott: alig több, mint 1 perccel a vége elõtt a Dupont egyenlített. (Takács 3:3).

A valamivel este 11 óra után véget érõ találkozón – 53 perces 2. félidõvel – a játékvezetõk nyújtották a leggyengébb teljesítményt, érthetetlen döntéseikkel elõbb az Arrabona, majd a Fortuna játékosainak idegrendszerét tesztelték. Miután ezt a próbát a vendégek jobban bírták, megérdemelten szereztek pontot, persze ha az Arrabona 3:2-nél értékesíti a 10 méteres büntetõt, akkor más eredmény is születhetett volna.