A tavalyi év elején tizenegy környékbeli oktatási intézménnyel közösen megvalósított projekt során – az épület átépítésével – korszerű, infokommunikációs eszközökkel felszerelt természettudományos labort alakítottak ki a középiskolában, majd megkezdték az oktatók felkészítését az új lehetőségek használatára.
Jelezték: a 2013-14-es tanévben már 330 órát tartottak a partneriskolák a teremben, ez a pályázatban vállalt éves mennyiség kétszerese. Emellett a gimnázium is évi 44 óra itt megtartását vállalta.
Egy tavaly októberi tájékoztatás szerint a fejlesztés célja az volt, hogy térségi szintű természettudományos oktatási hálózatot teremtsenek az intézményben. Már akkor jelezték: a megvalósításból csak néhány feladat maradt, köztük a pedagógusok képzése a laboratórium használatára, valamint szaktanári segédlet készítése a végezhető kísérletek tételes és kidolgozott leírásával. Utaltak arra, hogy olyan városban fejlődik ezekkel a beruházásokkal a természettudományos képzés, ahol folytathatják tanulmányaikat a diákok, hiszen Mosonmagyaróváron működik Európa legrégebbi agrártudományi egyetemi képzése.
(MTI)