A téti szennyvíztisztító telepen már teljes gőzzel folyik a rekonstrukció. A meglévő kombinált tisztító műtárgyat átépítik,így egy új funkciójú, osztott terű biológiai tisztítóműtárgyat kapnak, ami jóval hatékonyabb tisztítást tesz majd lehetővé. A tisztítómű természetesen az átépítés alatt is folyamatosan üzemel, külön kihívást jelent összehangolni az építési és a üzemeltetési feladatokat. A hat hónapos próbaüzem várhatóan februárban indulhat meg, így szélsőséges hideg időben is kipróbálhatják a szakemberek a tisztítási technológiát.
Cikkünk frissítése óta eltelt 14 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
NEKED AJÁNLJUK
Lezárják a Kossuth-híd kerékpárútját karbantartási munkák miatt
A Kossuth-híd (ismertebb nevén Révfalusi híd) kerékpárútján az acélszerkezetek csatlakozásánál található, elhasználódott dilatációs elemek cseréjére kerül sor 2026. június 23-án és 24-én. A munkálatok során...






