Búcsú az Európa Kupától

Cikkünk frissítése óta eltelt 9 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

A franciaországi mérkőzésen két negyedig nem ment rosszul a játék a győri csapatnak, sőt a második játékrészt sikerült is 24-22 arányban. A harmadik negyedet azonban 16 ponttal nyerték a franciák ez pedig döntőnek bizonyult. Végül 82-59-re tudott nyerni a Lille, ezzel pedig a győri csapat búcsúzott a küzdelmektől.

Lille–CMB Cargo-UNI Győr 82–59 (18–13, 22–24, 26–10, 16–12)

CMB Cargo-UNI Győr: Radocaj 2, Ivanovic 12/12, TAKÁCS 13/6, Wampler 9, VAJDA 16/9. Cs.: Czirják, Horváth K. 2, Mansaré 1, László 2, Török Á., Koch 2. Edző: Völgyi Péter.

Völgyi Péter: – Az első félidőben extra dobóformát mutattunk, az is kellett ahhoz, hogy szoros legyen a találkozó. Utána faultproblémáink voltak a palánk alatt, nem tudtunk annyi lepattanót összeszedni, így egy kicsit mi visszaestünk, közel sem a franciák javultak fel. Ennek ellenére eldőlt a meccs ezen szakaszban. Ami örömteli, hogy az utolsó negyedet jobbára a saját nevelésű játékosaink játszották végig, s nem vallottak szégyent.