Cikkünk frissítése óta eltelt 14 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
Bérlkásprogramot indítanának megyénkben a gépipari szakemebrhiány orvoslására. A Professio Fémipari és Szakképzési Klaszter már elküldte erről szóló javaslatát a szaktárcának – írja keddi számában a Kisalföld. Miklósy Lajos, az összesen nyolcmilliárd forintos forgalmú, hatszáz embert foglalkoztató cégeket összefogó szerveződés elnöke elmondta: az állami és önkormányzati finanszírozású bérlakás-programot tartalmazó elképzeléssel lehetne ellensúlyozni, hogy a nagyvállalatok folyamatosan szívják el a kisebb cégek munkaerejét. Így most körülbelül hatszáz álláshely üres megyeszerte az ágazatban.
NEKED AJÁNLJUK
Oxygen Media Híradó 2026.06.24.
Mutatjuk a mai műsort és annak témáit: Péntek éjfélig meghosszabbították a másodfokú hőségriasztást, szombattól pedig
harmadfokú riasztás lép életbe az egész országban.
A tudatos, takarékos vízhasználatra figyelmeztet...






