Kezdőlap GYŐR Győr - Sport

Csempészcigi az M1-en

Cikkünk frissítése óta eltelt 10 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

Hideg-Göblyös Rita tájékoztatása szerint a járművet az M1-es autópálya Komáromhoz közeli pihenőjében ellenőrizték. Az Angliába tartó teherautó munkagépekhez való markolókanalakat szállított, de a pótkocsi hátfalán szerelési nyomokat találtak és az elem vastagsága lényegesen eltért a gyári mérettől.

A hátfal mögül összesen 3480 doboz szerb adójegyes cigarettát találtak, amelynek értéke három és fél millió forint.

Az illegális dohányárut, valamint a járműszerelvényt a hatóságok lefoglalták. A sofőrre mintegy négymillió forint jövedéki bírságot szabtak ki a pénzügyőrök és jövedéki termékre elkövetett orgazdaság miatt indítottak nyomozást ellene.

 

(MTI)

 

képünk illusztráció!