Kezdőlap GYŐR Győr - Közélet

Dobogón a győri egyetem közgazdász hallgatói

Cikkünk frissítése óta eltelt 14 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

Az ezévi esettanulmány tárgya a Lipóti Pékség stratégiájának megalkotása volt. A csapatoknak arra kellett megoldási javaslatot kidolgozniuk, hogy a cég hogyan tudja fenntartani a minőséget, és hogyan tudja biztosítani a gyors növekedést, mely eddig – az alapítástól egészen napjainkig – megfigyelhető volt.

 

A szakmai zsűri tagjai a versenyt támogató neves cégeket képviselték. A versenyen minden csapat először egy előzsűrinek prezentálta a megoldási javaslatát, majd kiderült, hogy melyik az a három csapat, amely továbbjutott a csoportokból. A győri csapat, azaz a „Két lépéssel előrébb” stratégiája az elődöntőben a legjobbnak bizonyult. A további két továbbjutó a Corvinus Egyetem és a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem csapata volt. Ezt követően, a három döntős csapat a versenyzők és a megjelent hallgatóság előtt mutatta be a főzsűrinek a megoldási koncepcióját.

 

Az ünnepélyes eredményhirdetésre a gálavacsorára az Ybl Miklós által tervezett budapesti Festetics Palotában került sor. A verseny záróakkordjaként Tóth Péter, a Lipóti Pékség alapító tulajdonosa hirdette ki a végeredményt, és átadta a zsűri és a lipóti Hotel Orchidea díjait a döntős csapatoknak. Az első helyet a Corvinus Egyetem, a másodikat a BME, a harmadik helyet a Széchenyi István Egyetem csapata szerezte meg.

 

A dobogós győri csapat tagjai: Róth Dániel harmadéves gazdálkodási és menedzsment BA szakos, Kovács Erika elsőéves marketing MA szakos, Szabó Katalin elsőéves vezetés és szervezés mesterszakos és Németh István ötödéves gazdálkodási egyetemi szakos, pénzügyi szakirányos hallgatók voltak. A csapat mindegyik tagja egyben a győri egyetem Kautz Gyula Közgazdász Szakkollégiumának tagja.