Döntetlen a csúcsrangadón

Cikkünk frissítése óta eltelt 11 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

Ezzel együtt a mieink szinte biztosan megnyerik az alapszakaszt, hiszen a hátralévő két fordulót három pont előnnyel várják. A Győr legutóbb a 2008/09-es bajnokság rájátszásában veszített pontot az NB I-ben, míg a Ferencváros 2009. február 1-je óta képtelen legyőzni legnagyobb hazai riválisát. A két elitklub a hétvégén folytatja a BL-középdöntős sorozatát.

Eredmény:FTC-Rail Cargo Hungaria – Győri Audi ETO KC 34-34 (14-16)———————————————————
    A találkozónak az alapszakasz szempontjából nem volt tétje, mert a fővárosiak – akik sérülés miatt nélkülözték két sztárjukat, Zácsikot és Penát – három pont hátrányban várták a rangadót. Elek Gábor vezetőedző előzetesen éppen ezért azt mondta: számukra fontosabb a szombati, Valcea elleni Bajnokok Ligája-összecsapás, míg a Győr már biztos csoportelső és elődöntős a legrangosabb nemzetközi kupában.    Kimaradt helyzetekkel indult a csata. A 4. percben esett az első gól, majd 4-1-re meglépett a vendéggárda, ám szebbnél szebb találatok után gyorsan 5-5 lett. Időt kért az ETO, de nem lett hatékonyabb a játéka, és negyedóra elteltével – ha csak rövid időre is – már a hazaiaknál volt az előny (8-7). Ahogy fáradt a ferencvárosi kezdősor, megint a győriek akarata érvényesült, és Elek kényszerült időt kérni. A pihenő jót tett a hazaiaknak, zártabb lett a védekezésük, újabb fordulat állt be, csakhogy a vendégek 4-0-s rohammal és kétgólos előnnyel zárták a félidőt.    A szünet után, 19-19-nél Amorim azonnal piros lapot kapott Tomori letaglózásáért. Egyre paprikásabb lett a hangulat, és a folytatásban fej fej mellett, váltott vezetéssel haladt a két csapat. Negyedórával a vége előtt 24-24 volt az állás, és – különösen a hazaiaknál – sok volt a pontatlanság.    Ekkor furcsa közjáték zavarta meg a küzdelmet: az egyik ferencvárosi szurkoló átesett a nézőtéri korláton, és éppen rázuhant a győriek cserepadon ülő játékosára, Szepesire, akit ápolni kellett – szerencsére senkinek sem esett komolyabb baja. Az incidens után még nagyobb lett az izgalom, hét perccel a vége előtt, 26-24-es hazai vezetésénél időt kért a Győr.     A hajrában aztán Tomori pimasz ejtésével 34-32-re meglépett az FTC, de egy perccel a vége előtt Radicevic egyenlített. Időkérés után egy támadása maradt a trónkövetelőnek, de ez nem hozott újabb gólt.