Cikkünk frissítése óta eltelt 14 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
Július 1-től a földhivatalok és jegyzők ellenőrzik a kül- és belterületek parlagfűvel való fertőzöttségét. Azok a tulajdonosok, akik nem végezték el a kötelező védekezést tizenötezer és ötmillió forint közötti bírságra is számíthatnak. Májustól érkeznek bejelentések a győri önkormányzathoz gyomnövénnyel borított területekről. Tavaly 144 észrevételt regisztráltak, míg idén eddig már 120-at. Jelentősebben fertőzött földterületet nem találtak a szakemberek, de az első fagy beálltáig folytatódnak a vizsgálatok. Az idei ellenőrzésekről Dr. Lipovits Szilárd, jegyző beszélt rádiónknak:
NEKED AJÁNLJUK
Oxygen Media Híradó 2026.06.22.
Mutatjuk a mai műsort és annak témáit: A „Jövő egyeteme” a témája az idei Győri Gyermekegyetemnek.
Kedd éjfélig másodfokú hőségriasztást rendelt el az ország egész területére...






