Cikkünk frissítése óta eltelt 14 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
A hónap végéig ellenőrzi a vízelvezető rendszereket megyénkben a Gy-M-S Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság a Polgári védelmi felügyelőkkel és a társhatóságokkal. A vizsgálatok 185 települést érintenek, amelyből 150-nél már megtörténtek az ellenőrzések. Az eddigi tapasztalatokról Dobos Viktória, a megyei katasztrófavédelmi igazgatóság szóvivője beszélt rádiónknak:
NEKED AJÁNLJUK
A zöldfelületek jelenthetik a legjobb védelmet a hőhullámok ellen
A tartós hőhullámok miatt egyre nagyobb szerepe van a városi zöldfelületeknek a hőmérséklet csökkentésében. A Magyar Díszkertészek Szakmaközi Szervezete szerint a tudatosan kialakított növényzet...






