Egyetlen pont döntött

Cikkünk frissítése óta eltelt 7 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

A várakozásoknak megfelelően igazi rangadót hozott a CMB Cargo – UNI Győr – DVTK mérkőzés a női kosárlabda NBI 15 fordulójában. A győriek nagy hátrányból fordítottak, a végén mégis a miskolciak örülhettek.

Jobban kezdett a DVTK a CMB Cargo – UNI Győr ideiglenes otthonában a Magvassy sportcsarnokban. Az első félidőt végig uralták a miskolciak és viszonylag gyorsan kiharcoltak egy magabiztosnak mondható előnyt. A második negyed első perceiben összekapta magát a győri együttes és feljöttek egy pontra. Fordítani azonban nem sikerült, sőt a vendégek megint egyre több hibára kényszerítették ellenfelüket, így a nagyszünetre újra visszaállt a kilencpontos különbség, ekkor 35-26 volt az állás a Diósgyőr javára.

Hogy Völgyi Péter mit mondott a szünetben csapatának, az az öltöző titka marad, az viszont biztos, látványos javuláson ment át a győri játék. Ekkor ugyanis egy 15-1-es sorozatot produkált a fehér mezes alakulat, amivel villámgyorsan meg is fordította a meccset. Ekkor azonban újabb hullámvölgy következett a játékban, amit a DVTK ki is használt és az utolsó negyedben felzárkóztak annyira, hogy a hajrára az 1-2 pontos előny ide oda pattogott. 64-63-as vendégvezetésnél egy támadásnyi ideje maradt az UNI Győrnek, Lichtarovics dobása azonban lejött a gyűrűről, bravúros győzelmet aratott a DVTK a Magvassyban

CMB Cargo-UNI Győr-DVTK 63-64 (8-17, 18-18, 25-13, 12-16)

UNI Győr: Kiesel 4, Laklóth 4, Török Á. 2, Hruscaková 9, Goree 4. Cs.: Simon Zs. 11/6, VARGA ZS. 13/3, LIKHTAROVIC 16/3, Markó. Edző: Völgyi Péter.

DVTK: Horváth B. 3/3, CZANK 13/3, Rasheed 11/3, SZÉCSI 6/3, T. JOVANOVIC 14/3. Cs.: RUFFIN-PRATT 10, Tomlinson 7, Bach, Adamecz. Edző: Maikel López.

Völgyi Péter: – Megérdemelten nyert a Diósgyőr, mert jól lassította a játékunkat és a kulcspillanatokban jobban koncentrált.

Maikel López: – Azt gondolom, nagyon jó és élvezetes mérkőzés volt, hullámzott a játék, szerencsére nekünk jött ki jobban a végen a lépés, s ezzel fontos meccset tudtunk megnyerni.