A rajkai határrendészek az osztrák rendőrökkel közös ellenőrzésük során, 2013. augusztus 22-én ellenőrizték a nemzetközi gyorsvonatok utasait. A hegyeshalmi vasútállomáson két szír állampolgárt szállítottak le a szerelvényről. Az intézkedés során megállapították, hogy a két férfi a debreceni befogadó állomás lakója, személyazonosságukat humanitárius engedéllyel igazolták. Az Ausztriába tartó külföldieket a Mosonmagyaróvári Rendőrkapitányságra előállították. Ellenük tiltott határátlépés kísérlete miatt szabálysértési eljárást kezdeményezett a rendőrség. A két férfival szemben a további eljárást a Bevándorlási és Állampolgársági Hivatal folytatja.
Cikkünk frissítése óta eltelt 13 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
NEKED AJÁNLJUK
Elmarad a Szent László Napok felvonulása a hőség miatt
A szervezők a harmadfokú hőségriadóra tekintettel úgy döntöttek, hogy idén nem rendezik meg a Szent László Napok hagyományos nyitófelvonulását. A döntést az emberek és...






