Elhódította a trófeát Győr

Cikkünk frissítése óta eltelt 11 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

A végeredményt Kalmár állította be a 85. percben.    A Győr története során először játszott a Szuperkupáért, amelyet így először hódított el, s ezért ötmillió forintos pénzjutalom is járt.    A mérkőzést a helyszínen tekintette meg Paulo Sousa, a Győr BL-selejtezős ellenfelének, az izraeli Makkabbi Tel-Avivnak a vezetőedzője, aki korábban a Videotont irányította.
    Eredmény:Győri ETO FC – DVSC-TEVA 3-0 (2-0)———————————-Puskás Ferenc Stadion, v.: Andó-Szabó    gólszerző: Trajkovic (32.), Koltai (45.), Kalmár (85.)    sárga lap: Martínez (73.), illetve Korhut (49.), Damahou (76.)
    Győri ETO FC:    ————-Kamenar – Wolfe, Djordjevic, Dinjar, Lang – Kamber (Pátkai, 60.), Mevoungou – Koltai (Kalmár, 83.), Trajkovic, Varga R. (Martinez, 56.) – Andric
    DVSC-TEVA:    ———-Verpecz – Nagy Z., Morozov, Brkovic, Korhut – Bódi Á., Zsidai (Ferenczi, 72.), Damahou, Se. Bouadla – Szakály P. (Kulcsár, a szünetben) – Sidibe (Pölöskei, 66.)
    Nem túl nagy iramban kezdtek a csapatok, de negyedóra elteltével a Debrecen került mezőnyfölénybe, később mégis a Győr szerzett vezetést egy gyors ellentámadásból. Közvetlenül a szünet egy hasonló akcióból aztán kétgólosra hízott a magyar bajnok előnye.    A folytatásban is hasonló volt a játék képe, a debreceniek próbálták diktálni a tempót, de a Győr futballozott hatékonyabban és veszélyesebben. A hajrában a debreceni kapus, Verpecz hatalmas hibáját kihasználva a magyar bajnok újabb gólt szerzett, egyúttal megérdemelten és magabiztosan hódította el a Szuperkupát.