A program keretében mintegy nyolcezer lakás újulhat meg a Panel II. program során a következőkben. Az eddigi számítások szerint, nagyjából 9 milliárd forintos lehetőséget biztosítnak ezzel az építőipar számára jelenteni. A panellakások építésekor a gyorsaság és nem a környezetbarátság vagy a takarékos működés volt az elsődleges szempont, ezért a lakók költségeinek csökkentése és az ország nemzetközi vállalásainak teljesítése érdekében szükség van ezekre a munkákra. Az elmúlt három évben 215 ezer hazai lakásban történt energetikai korszerűsítés, ami évente 100 ezer tonnával csökkentette a szén-dioxid-kibocsátást. A Panel II. program befejezéséhez szükséges összeg a rendelkezésre áll, így támogatni tudják az eddig tartaléklistán lévő 140 lakóközösség által igényelt támogatást. Borkai Zsolt, Győr polgármestere az eseményen arról beszélt, a város az elmúlt 10-11 év során kétmilliárd forintot fordított már megvalósult, félmilliárdot pedig induló energetikai beruházásokra. A most induló kör során országosan megújuló nyolcezer lakásból mintegy 1400 lesz a kisalföldi megyeszékhelyen.
Cikkünk frissítése óta eltelt 11 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
NEKED AJÁNLJUK
Túlnyomóan napos, száraz, meleg idő várható a jövő héten
A hét elején ugyanakkor még csípősek lehetnek a hajnalok, és a hét végén ismét nő a záporok, zivatarok esélye, május első vasárnapjára kissé a...