Milyen az lesz az új alkotmány? Ezzel a kérdéssel indított egy országjáró előadássorozatot a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája. A kerekasztal jellegű beszélgetésen az 5 parlamenti párt: a FIDESZ, a KDNP, az LMP, az MSZP és a Jobbik egy-egy képviselője is elmondta véleményét a születő alkotmányról. Dr. Szente Zoltán a Deák Ferenc Állam és Jogtudományi Kar alkotmányjogásza irányította a beszélgetést. Bevezetőjében elmondta: március közepén indul az érdemi vita az új alkotmányról. A 2/3-os többség miatt az új magyar alkotmány lehet az egyetlen olyan alaptörvény Európában, amelyet kormánypárti képviselők fogadtak el.
Cikkünk frissítése óta eltelt 15 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
NEKED AJÁNLJUK
Az Anima Musicae világsztárokkal készül az új évadra
Nemzetközi sztárvendégek, különleges koncertsorozatok és vidéki fellépések várják a közönséget az Anima Musicae Kamarazenekar 2026/27-es évadában. Az Anima Musicae Kamarazenekar három bérletsorozatot hirdet meg a...






