ETO gyõzelem

Cikkünk frissítése óta eltelt 15 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

A visszavágóra egygólos el?nnyel utazhat Budapestre a Gy?r. A Magyar Kupa el?dönt?jének els? mérk?zését ugyanis hátrányból fordítva 2?1-re nyerte meg Dragoljub Bekvalac együttese az MTK ellen.

Az els? negyedórában saját játékukat keresték a csapatok. Bár az ETO többet kezdeményezett, a kapuk még csak véletlenül sem forogtak veszélyben. A rövid semmittevés után azonban bemelegedtek a játékosok, s összességében igen élvezetes félid?t produkáltak.

Az els? nagy helyzet Hrepka Ádám el?tt adódott, 17. percben leadott közeli fejese azonban célt tévesztett. Három minutummal kés?bb azonban már vezettek a vendégek.

Lencse László kapott remek kiugratást, majd miután a kimozduló Sztevanovics mellett elvitte a labdát (és az visszapattant elé?), remek mozdulattal emelt a hazai kapuba. Szép gól volt, ezután azonban még látványosabbak következtek?

Még öt perc sem telt el, amikor egy rosszul kifejelt labdát követ?en Tokody Tibor játszott Bajzát Péter elé, aki futtából kil?tte a vendég kapu jobb oldalát. Végh Zoltánnak esélye sem volt a hárításra, mint ahogy nyolc perccel kés?bb sem?

A találkozó legszebb gólja Tokody nevéhez f?z?dik. A gy?ri játékos 25 méterr?l bombázott a gólvonal mögé, a labda a fels? lécet is érintette.

Az els? játékrész utolsó szakasza felejthet? volt, gondolhattuk, a játékosok rápihentek a szünet utáni id?szakra. Nem így lett?

A második félid?ben érezhet? volt, hogy a 2?1-es eredmény mindkét csapatnak tökéletesen megfelel. Mert bár voltak helyzetek mindkét oldalon, hosszabb ideig egyik csapat sem tudta, akarta akaratát ellenfelére kényszeríteni.

A szünet utáni 20-25 percben a gy?riek játszottak mez?nyfölényben, az utolsó negyedórában azonban az MTK-nak voltak lehet?ségei az elfáradó hazaiak ellen.

Bajzát pedig a ráadás perceiben hagyta ki a kihagyhatatlant: öt méterr?l az üres kapu fölé bombázott.

Semmi sem d?lt el, a döntés a visszavágóra marad.

Forrás: nso.hu