Kezdőlap GYŐR Győr - Közélet

Fenntartható közlekedési vetélkedőt tartottak a Móricz Zsigmond Általános Iskolában

Cikkünk frissítése óta eltelt 12 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
A vetélkedő során a fiataloknak két korcsoportban (általános és középiskola) változatos feladatok megoldásával volt lehetőségük bemutatni, milyen ismeretekkel bővítették tudásukat a Varázsbuszon látott kisfilmekkel, mint például: esszéírás a közlekedési esélyegyenlőségről,egyszerű kísérletek bemutatása, következtetések levonása (mozgással kapcsolatos kísérletek, levegőszennyezés mérése stb.),teszt a kerékpáros közlekedésről, a természeti értékekről és a Szentiváni Tanösvényről,számítógépes rajz készítése valamelyik a Varázsbuszon látott témakörrel kapcsolatban,kerékpáros ügyességi feladatok.
A vetélkedő versenyfeladatait külön értékelte a zsűri, majd az összesített pontszámok alapján a következő sorrend alakult ki általános iskolás és középiskolás kategóriában.
Általános iskolások közül I. helyezést ért el Garkó Ezster, nyereménye egy kerékpár,
II. helyezett: Sárdi Máté, nyereménye egy roller,
III. helyezett: László János, nyereménye egy gördeszka.
A középiskolás kategóriában két helyezést osztottak ki, mivel a versenyzők feleannyian voltak, mint az általános iskolás korcsoport.
Ebben a korcsoportban I. helyezést ért el Scheibelhoffer Viktória, nyereménye egy kerékpár,
II. helyezett Gangl Ákos, nyereménye egy gördeszka.
Az általános iskolás korcsoportban különdíjat is kiosztottak az egyetlen 2. osztályos tanulónak Horváth Dávidnak, aki mindamellett, hogy a legfiatalabb versenyző volt a legügyesebb is egyben, így hazavihetett egy rollert.
Üres kézzel senki sem távozott a vetélkedőről, hiszen egy 5000 Ft értékű kerékpár-felszerelés minden résztvevő számára kiosztásra került.
Győr Megyei Jogú Város Önkormányzata a Környezet és Energia Operatív Program keretein belül pályázatot nyújtott be „Közlekedj tudatosan! – Fenntartható közlekedést ösztönző szemléletformáló kampány Győrben” címmel. A projekt megvalósítása 2011. szeptemberétől 2012. augusztus végéig tart.