Cikkünk frissítése óta eltelt 14 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
Ismét fiatalkorúak akartak illegálisan Ausztriába jutni. A tatabányai gyermekotthonból szökött meg az a két afgán tinédzser, akiket a mosonmagyaróvári határrendészek ellenőriztek a hétvégén a hegyeshalmi vasútállomáson. Sem személyigazolvánnyal, sem magyarországi tartózkodásukhoz, illetve továbbutazásukhoz szükséges okmánnyal nem rendelkeztek. Egy nemzetközi Railjet gyorsvonaton akartak Ausztriába utazni. Tiltott határátlépés kísérlete miatt állították élő őket, majd a győri gyermekotthonba kerültek.
NEKED AJÁNLJUK
Műholdas nyomkövetőt kaptak a fiatal kerecsensólymok
Sikeresen lezárult a kerecsensólymok 2026. évi gyűrűzési és jeladózási szezonja a LIFE SakerRoads projekt keretében. Az idei időszakban öt fészekben összesen 17 fiatal madár...






