Kezdőlap GYŐR Győr - Közélet

Gyászhír

Cikkünk frissítése óta eltelt 15 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

Makra Ottó munkássága összefonódik a szociális ellátással kapcsolatos megyei feladatok végzésével. Szociális szervezőként végzett a Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Tanárképző Főiskolán. Az 1970-es évek elején szervezett ismeretterjesztő előadások a lelki bajokkal foglalkoztak, és nagy népszerűségnek örvendtek. Az e területen dolgozók – közöttük Mara Ottó is – ekkor határozták el egy telefonos segélyszervezet létrehozását és működtetését. Így 1973-ban – önkéntesek közreműködésével – megalakult a győri szolgálat, amelynek Makra Ottó is alapító tagja volt.

 

Tapasztalatait módszertani osztályvezetőként az Egyesített Szociális Intézményben, később pedig a táplánypusztai Dr. Piróth Endre Mentálhigiénés Otthonban hasznosította. 1999 áprilisától a megyei önkormányzat által fenntartott szociális intézmény módszertani csoportvezetője, 2004. július 1-jétől az otthon igazgatója.

 

Sokat tett a szociális szakterületen dolgozók szakmai felkészültségének javításáért, az ápolási-gondozási körülmények folyamatos korszerűsítéséért, az intézményben folyó szakmai munka minőségének fejlesztéséért. Munkatársaival együtt azon fáradozott, hogy modern ápolási módszerekkel, terápiás jellegű foglalkoztatásokkal otthonos légkört, kiegyensúlyozott életkörülményeket biztosítsanak az intézet 350 lakójának.

 

Az idősek emberi méltósága, anyagi, fizikai, lelki egészsége megőrzése érdekében kifejtett munkája elismeréseként 2006-ban „Idősekért Díjjal” tüntették ki. Több évtizedes szakmai munkáját 2008-ban miniszteri kitüntetéssel jutalmazták, amely egyben az általa irányított kollektíva szakmai munkájának elismerése is volt.

 

2009-ben a megye szociális és gyermekvédelmi ellátásában végzett kiemelkedő szakmai tevékenysége elismeréseként dr. Batthyány-Strattmann László-díjat vehetett át.