Cikkünk frissítése óta eltelt 14 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
Országszerte ismét az egészségügyi határértékek fölé emelkedett a szálló por koncentrációja. Több városban a levegő szennyezettsége meghaladja a tájékoztatási, sőt a riasztási küszöbértéket is. A legrosszabb a helyzet Debrecenben és a Sajó-völgyben. De nem csak az északkeleti országrészben rossz a levegő minősége, többek között Győrben is a szmogriadó tájékoztatási szintje feletti értékeket mértek, az elmúlt napokban 97 ug/m3 volt a levegőben a szállópor mennyisége. Számottevő javulás a hét első felében még nem várható, mivel marad a derült, és aránylag szélcsendes idő.
NEKED AJÁNLJUK
Jön a 19. Győrkőcfesztivál
Tíz helyszínen ezer programmal várja idén is a családokat a Győrkőcfesztivál. A rendezvény július 3-án, pénteken az ünnepélyes megnyitóval kezdődik a Radó-szigeten, ahol Pintér...






