Győzelemmel búcsúzott az ETO FC

Cikkünk frissítése óta eltelt 11 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

A Magyar Labdarúgó Szövetség a villanyvilágítás hiánya miatt nem adta meg a licencet az Egernek a hazai meccsekre, ezért a bajnokságban nem szerepelhetett saját otthonában, így Debrecenben, Miskolcon, Budapesten a Vasas stadionjában, majd Vácon fogadta aktuális ellenfeleit.    OTP Bank Liga, 30. forduló:Egri FC-Győri ETO FC 2-3 (1-2)——————————-Vác, 200 néző, v.: Szőts    gólszerző: Németh N. (4.), Farkas Á. (72., 11-esből), illetve Kalmár (12.), Pilibaitis (18.), Pátkai (83.)    sárga lap: Vidovic (58.), Németh N. (94.), illetve Lang (22.), Novák (59.), Pátkai (73.)
    Eger:    —–Brljak (Palásthy, 61.) – Kasza, Vidovic (Fenyvesi, 68.), Katona A. – Kabele, Albert (Szabó B., 83.), Zvara, Németh N., Farkas Á. – Buac, Horváth Z.
    Győr:    —–Kamenar – Takács Á., Had, Stanisic, Dinjar – Kalmár, Nicorec (Matetits, 70.), Pilibaitis, Pátkay, Tokody (Lang, 5.) – Varga T. (Novák, 58.)
    Egy szép fejesgóllal gyorsan vezetést szerzett az Eger, ezt követően azonban egyértelmű fölénybe került a korántsem megszokott összeállításában szereplő, több meghatározó játékosa nélkül felálló vendégcsapat. A győriek sokat kezdeményeztek, helyzeteket alakítottak ki, ennek eredményeként 14 perc alatt fordítottak. A folytatásban is diktálták a tempót, de újabb gólt már nem értek el, a játékrész végére pedig vissza is esett az iram.    A második félidőre felbátorodott az Eger, ellenakcióival eljutott a győri kapuig, s egy – lökés miatt megítélt – 11-esből egyenlített. A Győr azonban a hajrában megint aktívabbá vált, s szöglet után, fejessel megszerezte a győzelmet.