Cikkünk frissítése óta eltelt 15 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
Révfaluban rövidesen befejeződik a csatorna rekonstrukció, ezzel a városrész főgyűjtő vezetékének legfontosabb szakasza megújul. Révfalu csatornázása két egymástól független rendszerben épült meg. Az eredeti nyílt árok egyedül a Széchenyi híd révfalui oldalánál látható. A második zárt csatornarendszer a szennyvizeket és a csapadékvizek egy részét az egyidejűleg megépített Kossuth hídon vezette át a belvárosi csatornahálózatba. Az átemelő gépházat az Ady Endre út elején, a Csermák házzal szemben alakították ki. Sajnos ennek a csatornának az építése nem jól sikerült. A csővezetékek alapozása nem volt megfelelő, a munkaterület víztelenítését az építés során gyakran nem tudták megoldani. Évekig tartó vita után peren kívüli egyezség született. Eszerint azokat a munkákat, amik a költségvetési kiírásban szerepeltek, a vállalkozó térítésmentesen elvégezte.
NEKED AJÁNLJUK
12 ezer tasak ivóvizet szállított ki a honvédség
A tartós hőség miatt több településre is ivóvizet juttatott el a honvédség. A legtöbb, ötezer tasak vizet Tiszaújvárosba szállították a hétvégi rendezvények biztosítására. A kormány...






